thc-thc.com.pl

Astma

Astma jest coraz większym problemem w Stanach Zjednoczonych, cierpi na nią prawie 25 milionów osób.

Atak astmy wpływa na zdolność oddychania danej osoby, a w skrajnych przypadkach może powodować śmierć. Nie ma lekarstwa na astmę, wiele osób polega zarówno na krótko- jak i długoterminowych lekach, aby utrzymać otwarte drogi oddechowe.

Ze względu na to, że marihuana jest często palona, może ona nie być dobrym sposobem na zapobieganie atakom astmy. Jednak za pomocą oleju CBD, pacjenci mogą zmniejszyć stan zapalny w płucach, co pozwala na większą ilość powietrza.

Astma jest chronicznym stanem oddechowym, który wpływa na drogi oddechowe w płucach i prowadzi do trudności z oddychaniem. Według Center for Disease Control, około 7,7% Amerykanów dotyka astma, a ten procent rośnie każdego roku. Według Światowej Organizacji Zdrowia, istnieje co najmniej 300 milionów chorych na astmę.

Istnieją różne możliwe przyczyny choroby, w tym czynniki genetyczne, środowiskowe i alergiczne. Chociaż istnieją sposoby na traktowanie tej choroby, obecnie nie ma na nią skutecznego lekarstwa.

Liczne czynniki środowiskowe mogą powodować astmę. Przykłady obejmują ekspozycję na substancje znajdujące się w powietrzu, takie jak zarodniki pyłków i pleśni, wdychanie niebezpiecznych dymów lub gazów, kontakt z drażniącymi alergenami.

Jest możliwe również, że astma dziedziczona jest genetycznie. Jedną z powszechnych teorii jest to, że dzieci mogą dziedziczyć atopie, predyspozycje do rozwoju alergii. Atopie powodują dodatkową wrażliwość na czynniki drażniące w środowisku, co z kolei może powodować astmę.

Istnieją również dodatkowe czynniki mogące wywoływać astmę, np.:
• ćwiczenia,
• wzmocnione emocje,
• specjalne typy leków,
• choroby układu oddechowego,
• konserwanty w żywności,
• „nowoczesna” higiena oraz ograniczone narażenie na działania drażniące w dzieciństwie (osłabienie układu immunologicznego).

Najczęstszymi objawami astmy są kaszel, ucisk w klatce piersiowej, świszczący oddech i duszność. Ponownie jest to skutek walki o to, aby powietrze poruszało się łatwiej przez drogi oddechowe. Kiedy stan jest szczególnie nasilony, osoba może doświadczyć „ataku astmy”, podczas którego oddychanie staje się szczególnie trudne. Ataki te mogą być bardzo niebezpieczne, a nawet śmiertelne.

Nie ma lekarstwa na astmę. Dostępne są jednak sposoby leczenia objawów choroby. Większość chorych na astmę stosuje inhalator, aby podawać lek bezpośrednio do płuc. Pomimo, że takie leczenie może być pomocne, nie zawsze jest ono skuteczne w zwalczaniu objawów związanych z astmą. Wiele osób nie stosuje prawidłowych inhalatorów, a w większości przypadków lek ten nie wystarcza, aby zapobiec atakom astmy.

Astma ma zarówno niewiarygodnie wysoką częstotliwość jak i zakres występowania. Ze względu na to, że z roku na rok przybywa coraz więcej zdiagnozowanych osób, badacze poszukują nowych sposobów łagodzenia objawów u pacjentów z astmą.

Marihuana może nie być pierwszym zabiegiem, który jest brany pod uwagę w przypadku astmy, ale biorąc pod uwagę jej korzyści medyczne, jest to obecnie jeden z badanych i możliwych sposobów leczenia tego stanu. Astma przewlekle rozpala płuca a wiadomo, że kannabinoidy znajdujące się w marihuanie posiadają działanie przeciwzapalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.