thc-thc.com.pl

10 rzeczy, które są bardziej uzależniające niż marihuana

1. Zakupy.

Jest to podstępne uzależnienie, którego możesz się nie spodziewać, ale szacuje się, że około 2 – 8 % populacji ma skłonności do zakupów kompulsywnych. Naukowcy nie są pewni, która część mózgu napędza zachowania zakupowe, ale dowody wykazały, że dotyka to tej samej pętli dopamina – ośrodek nagrody, która związana jest z uzależnieniem od narkotyków.

2. Śmieciowe jedzenie.

Ludzie, którzy mają tendencję do objadania się jedzeniem mają podobne zachowania do narkomanów. Spędzają oni dużo czasu myśląc lub planując „sesję jedzenia”. Często ukrywają swoje zachowania przed rodziną lub przyjaciółmi.

3. Hazard.

Hazard jest jednym z najbardziej uzależniających ludzkich zachowań, które znane są naukowcom. Naukowcy odkryli, że zaburzenia hazardowe odzwierciedlają uzależnienie od narkotyków w funkcji mózgu, fizjologii i leczeniu.

4. Bogaty w fruktozę syrop kukurydziany.

Badanie przeprowadzone w 2010 roku w Princeton wykazało, że syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy może być tak wciągający jak kokaina. Ponadto, kanadyjscy badacze stwierdzili, że syrop kukurydziany o dużej zawartości fruktozy może prowadzić do uzależniających zmian behawioralnych u szczurów laboratoryjnych, które są „podobne do tych, które powodują narkotyki, takie jak kokaina.”

5. Gry internetowe.

Wierzcie lub nie istnieje syndrom o nazwie „Internet Gaming Disorder”, który zwrócił na sienie uwagę po doniesieniach o młodych ludziach w Azji, którzy byli tak bardzo uzależnieni od gier komputerowych, że przestawali jeść, prowadzić życie towarzyskie, a nawet przestawali chodzi do pracy.

6. Paracetamol.

Podobnie jak leki przeciwbólowe na receptę mogą być uzależniające, paracetamol jest z pewnością bardziej uzależniający niż ci się wydaje. Niektórzy użytkownicy tego leku zgłaszają uczucie nagłego pragnienia brania paracetamolu cały dzień oraz nie wychodzenia bez niego z domu.

7. Seks.

Naukowcy odkryli, że seks zwiększa aktywność w mózgu, która naśladuje działanie uzależniających narkotyków. Około 3 – 6 % populacji walczy z kompulsywnym seksem.

8. Alkohol.

Około 7% populacji została sklasyfikowana jako uzależniona od alkoholu. Objawy związane z zespołem odstawienia alkoholu są tak poważne, że mogą powodować intensywne pożądanie alkoholu oraz efektu który powoduje w mózgu.

9. Tytoń.

Tak, tytoń jest nadal bardzo uzależniający i nadal legalny. Jest gorszy niż cannabis w każdy możliwy sposób i jest bardziej wciągający niż kokaina.

10. Kofeina.

Kofeina jest powszechnie nadużywanym środkiem stymulującym ośrodkowy układ nerwowy. Ludzie, którzy stosują co najmniej 100 mg kofeiny dziennie (około 1 filiżanki kawy) mogą się od niej łatwo uzależnić. Objawy odstawienia kofeiny powodują bóle głowy, bóle mięśni, depresję, nudności, senność a nawet wymioty. W przybliżeniu około 90% populacji stosuje kofeinę codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.