thc-thc.com.pl

Pięć sposób w jakie marihuana może pomóc ci lepiej spać

Każdej nocy, kiedy kładziemy nasze głowy na poduszce, aby odpłynąć do krainy snu, około 10% z nas nie jest w stanie zasnąć. Leżymy i czekamy na sen, ale minuty zamieniają się w godziny, a my nie przestajemy obracać się z jednego boku na drugi. Gapimy się w sufit. Liczymy owce. Sprawdzamy wiadomości albo leżymy naprzeciwko TV.

Według Amerykańskiej Akademii Medycyny Snu, 1 na 10 dorosłych cierpi na chroniczną bezsenność, która objawia się trudnościami w zaśnięciu co najmniej trzy razy w tygodniu przez co najmniej 3 miesiące.

Bezsenność może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Może prowadzić do depresji, zwiększa ciśnienie krwi, powoduje rozdrażnienie, może obniżać wydajność pracy lub objawiać się w innych aspektach naszego życia.

Bezsenność jest bardziej powszechna u osób dorosłych niż może się wydawać:
• 30 – 35 % dorosłych posiada krótkie objawy bezsenności,
• 25% mężczyzn i 9% kobiet cierpi na bezdech senny,
• 15 – 20% dorosłych cierpi na krótkoterminową bezsenność trwającą krócej niż trzy miesiące,
• 10% dorosłych cierpi na przewlekłą bezsenność.

Mimo, że środki nasenne są często stosowane w leczeniu bezsenności, przychodzą one z długą listą skutków ubocznych.

Cannabis posiada rosnącą listę świadczeń medycznych, ale bez wątpienia na jej szczycie znajduje się stosowanie go do walki z bezsennością.

1. Łatwiejsze zasypianie.

Badanie z 2013 roku wykazało, że THC skraca czas w którym osoby cierpiące na bezsenność zasypiają. Osoby stosujące THC były w stanie zasnąć o godzinę szybciej niż osoby, które nie stosowały THC. Z drugiej strony, naukowcy stwierdzili, że zbyt duże ilości THC mogą mieć odwrotny skutek.

2. Głębszy sen.

Badania pokazują, że THC zwiększa ilość snu wolnofalowego aka „snu głębokiego”. To ważne, ponieważ głęboki sen uważany jest za odgrywający ważną rolę w zdolności organizmu do regeneracji podczas snu.

3. Lepszy oddech.

Bezdech senny opisywany jest jako „przerywane oddychanie podczas snu.” Jest związane z listą ciężkich chorób, ale większość przypadków bezdechu sennego pozostaje nieleczone, a nawet niezauważone. Niektóre osoby cierpiące na bezdech senny zakładają maskę CPAP na noc.

Naukowcy są w trakcie badań, w których THC stosowane jest jako alternatywa dla maski. Wczesne wyniki zapowiadają się obiecująco.

4. Zmniejszony REM (Rapid Eye Movement).

REM to faza snu przez którą przechodzić przed snem głębokim. Czasami towarzyszy mu uczucie spadania. Naukowcy wciąż nie są pewni do czego służy ta faza snu. Badania pokazują, że ludzie, którzy przestali stosować marihuanę doświadczają zwiększonej fazy snu REM.

5. Dłuższy sen.

Niedawne badania wykazały, że stosowanie THC lub CBD przed snem może prowadzić do dłuższego snu. Oddzielne badania sugerują, że dawka jest ważną zmienną. Zwiększenie dawki THC może potencjalnie zwiększyć ilość snu, w zależności od odmiany marihuany. Niektóre badania wykazały przy wyższych dawkach uczucie kaca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.