thc-thc.com.pl

10 sposobów w jakie marihuana może pomóc pacjentom z chorobą nowotworową

marihuana-medyczna-medycyna-lekarstwo-lekarz-leczenie-medycyna-thc-thc-thc-thv

Marihuana może zaoferować szeroką gamę korzyści dla pacjentów z chorobą nowotworową, jak pokazują ostatnie badania z Izraela.

1. Nudności i wymioty.

Marihuana może być najbardziej znana ze swojej zdolności do zmniejszania nudności i wymiotów wywoływanych przez chemioterapię. Jest tak skuteczna, że forma pigułki THC (Marinol) została zatwierdzona przez FDA do leczenia wywołanych chemioterapią nudności i wymiotów już w 1985 roku.

2. Utrata wagi.

Wraz z nudnościami, pacjenci poddawani chemioterapii często doświadczają problemów z utrzymaniem prawidłowej wagi. Na szczęście, wykazano, że marihuana nie tylko łagodzi nudności, ale także stymuluje apetyt. U chorych na raka, marihuana może pomóc poprawić spożycie żywności i zapobiec niezdrowej utracie wagi.

3. Nastrój.

Pacjenci z chorobą nowotworową często cierpią z powodu zaburzeń nastroju, takich jak depresja. Choć nie jest tajemnicą, że marihuana sprawia, iż jej użytkownicy czują się dobrze. Jak pokazuje wiele badań, substancje chemiczne znajdujące się w marihuanie wydają się mieć znaczące przeciwlękowe i przeciwdepresyjne działanie.

4. Ból.

Innym znanym efektem marihuany jest uśmierzanie bólu. I choć jej korzyści wydają się obejmować szereg przewlekłych zaburzeń bólowych, badania wskazują , że marihuana może pomóc zmniejszyć ból także w chorobie raka.

5. Sen.

Pacjenci chorujący na raka często cierpią na zaburzenia snu, w tym także na trudności z zasypianiem i utrzymaniem snu. Z drugiej strony, senność jest jednym z najczęściej zgłaszanych działań ubocznych marihuany. Podawanie THC również wykazało poprawę snu u pacjentów poddawanych chemioterapii.

6. Zmęczenie.

Zmęczenie związane z nowotworem może powodować senność u pacjentów w ciągu dnia. Co ciekawe, marihuana wydaje się pomagać pacjentom zwalczać zmęczenie w ciągu dnia, podczas gdy w tym samym czasie, pomaga im zasnąć w nocy. Ten wieloaspektowy wpływ na sen może zależeć od szczepu marihuany i równowagi kannabinoidów jakie on zawiera.

7. Funkcja seksualna.

Dysfunkcja seksualna jest powszechnym, ale mniej znanym efektem raka. Choć wyniki są niespójne, marihuana ma długą historię stosowania jako afrodyzjak, którego historia sięga co najmniej 3000 lat, aż do starożytnych Indii.

8. Zaparcia.

Substancje chemiczne znajdujące się w marihuanie pomagają w regulowaniu układu trawiennego i sugeruje się ich stosowanie w leczeniu szerokiego zakresu zaburzeń jelit. Natomiast marihuana wydaje się pomaga w redukowaniu wypróżnień podczas chorób zapalnych jelit, wydaje się mieć odwrotny efekt co zaparcia.

9. Świąd.

Świąt może być skutkiem ubocznym różnych nowotworów, jak również różnych metod leczenia raka. Chociaż podstawowe przyczyny świądu u chorych na raka mogą się zmieniać, marihuana wydaje się pomagać niektórym pacjentom w poradzeniu sobie z tym irytującym objawem.

10. Rak.

Być może najbardziej obiecującą (i kontrowersyjną) zaletą marihuany w przypadku nowotworu jest leczenie samego raka. Badania przedkliniczne od dawna wspierają zdolność marihuany do zabijania komórek nowotworowych i powstrzymywanie rozprzestrzeniania się choroby.

Badania na hodowlach komórkowych i modelach zwierzęcych wykazują dowody działania w walce z rakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.