thc-thc.com.pl

Zaskakujące korzyści zdrowotne nasion konopi

nasiona-konopi-konopia-leczy-zdrowa-konopia-nasiona-luskane-nasiona-konopi

Nasiona konopi w ostatnich latach przyciągają sporo uwagi wśród naukowców i ekspertów do spraw żywienia.

Konopia jest uważana za 'superfood’ z wielu powodów. I choć jej związek z rośliną marihuany pozostaje barierą, naukowcy wciąż odkrywają nowe korzyści z nasion jej pochodnych.

W zeszłym miesiącu, American Chemical Society, opublikowało dokumenty 'jak wiele zdrowotnych związków zawiera olej konopny’.

1. Konopia stosowana jest jako żywność i lekarstwo od 3.000 lat.

Ludzie korzystali z konopi – i jej korzyści odżywczych – od początku historii pisanej. Starożytni Chińczycy korzystali z konopi i oleju konopnego zarówno w celach żywnościowych jak i leczniczych. Dowody sugerują, że nasiona konopi były także stosowane w prehistorii.

Choć nasiona konopi dopiero zaczynają zdobywać popularność na Zachodzie, to pozostają one ważne w tradycyjnej azjatyckiej medycynie i diecie.

2. Konopia bogata jest w błonnik, witaminy i minerały.

Nasiona konopi zawierają duże zawartości błonnika i witaminy A, C i E. Zawiera także minerały, w tym fosfor, potas, magnez, siarkę, wapń oraz ogromne zawartości żelaza i cynku.

3. Konopia jest bogata w przeciwutleniacze.

Nasiona konopi zawierają duże ilości witaminy E, która jest jednym z najważniejszych przeciwutleniaczy. Zawiera również tokoferol, który jak wiadomo, przynosi pozytywne efekty przy chorobie Alzheimera i miażdżycy naczyń oraz fitol, który ma właściwości zarówno przeciwnowotworowe jak i przeciwutleniające.

4. Konopia zwalcza zły cholesterol.

Badania sugerują, że nasiona konopi i olej z nasion konopi może pomóc w zbijaniu cholesterolu, jak również uniknąć problemów spowodowanych przez wysoki poziom cholesterolu – w tym krzepnięcia krwi.

5. Konopia poprawia stan skóry.

Jak wykazały badania, konopia poprawia objawy kliniczne atopowego zapalenia skóry. Badanie opublikowane w 2005 roku stwierdziło, że korzyści skórne nastąpiły ze względu na „zrównoważoną i obfitą podaż PUFA (wielonienasyconych kwasów tłuszczowych), w tym oleju konopnego.”

6. Konopia zawiera idealną równowagę kwasów tłuszczowych.

Olej z nasion konopi zawiera 3:1 stosunek dwóch podstawowych tłuszczów: omega-6 i omega-3. Jest to idealny stosunek zalecany przez WHO i Health Canada dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Żaden inny olej orzechowy lub roślinny nie posiada takiego stosunku.

7. Konopia zapobiega chorobom serca.

Profil tłuszczowy nasion konopi zapobiega różnym chorobom serca.

Badanie opublikowane w 2007 roku stwierdziło, że nasiona konopi zapobiegają krzepnięciu krwi, co „może być korzystne w celu ochrony przed skrzepem indukowanym oraz zawałami serca.” W innym badaniu stwierdzono, że nasiona konopi mogą stanowić znaczną ochronę przez udarem.

A na koniec, analiza American Chemical Society stwierdziła, że wysokie stężenie kwasu alfa-linolenowego (omega-3) w konopi „może mieć korzystny wpływ odżywczy i korzystne fizjologiczne skutki w zapobieganiu chorobie wieńcowej i raka.”

8. Konopia jest korzystna w przypadku chorób zwyrodnieniowych.

Ta sama analiza stwierdziła, że poziom kwasu gamma-linolenowego (omega-6) w konopi „zapewnia wysoką wartość farmaceutyczną w zwyrodnieniowych chorobach przewlekłych.” Według autorów, jest to miażdżyca tętnic, choroby układu sercowo-naczyniowego, chorobę Alzheimera lub niektóre rodzaje raka.

9. Konopia zmniejsza stan zapalny.

Nasiona konopi zawierają wiele steroli roślinny i alkoholi, które znane są ze zmniejszania stanów zapalnych, które są przyczyną wielu chorób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.