sklep z nasionami marihuany, konopi, automatic, feminizowane

Zaskakujące korzyści zdrowotne nasion konopi

nasiona-konopi-konopia-leczy-zdrowa-konopia-nasiona-luskane-nasiona-konopi

Nasiona konopi w ostatnich latach przyciągają sporo uwagi wśród naukowców i ekspertów do spraw żywienia.

Konopia jest uważana za ‚superfood’ z wielu powodów. I choć jej związek z rośliną marihuany pozostaje barierą, naukowcy wciąż odkrywają nowe korzyści z nasion jej pochodnych.

W zeszłym miesiącu, American Chemical Society, opublikowało dokumenty ‚jak wiele zdrowotnych związków zawiera olej konopny’.

1. Konopia stosowana jest jako żywność i lekarstwo od 3.000 lat.

Ludzie korzystali z konopi – i jej korzyści odżywczych – od początku historii pisanej. Starożytni Chińczycy korzystali z konopi i oleju konopnego zarówno w celach żywnościowych jak i leczniczych. Dowody sugerują, że nasiona konopi były także stosowane w prehistorii.

Choć nasiona konopi dopiero zaczynają zdobywać popularność na Zachodzie, to pozostają one ważne w tradycyjnej azjatyckiej medycynie i diecie.

2. Konopia bogata jest w błonnik, witaminy i minerały.

Nasiona konopi zawierają duże zawartości błonnika i witaminy A, C i E. Zawiera także minerały, w tym fosfor, potas, magnez, siarkę, wapń oraz ogromne zawartości żelaza i cynku.

3. Konopia jest bogata w przeciwutleniacze.

Nasiona konopi zawierają duże ilości witaminy E, która jest jednym z najważniejszych przeciwutleniaczy. Zawiera również tokoferol, który jak wiadomo, przynosi pozytywne efekty przy chorobie Alzheimera i miażdżycy naczyń oraz fitol, który ma właściwości zarówno przeciwnowotworowe jak i przeciwutleniające.

4. Konopia zwalcza zły cholesterol.

Badania sugerują, że nasiona konopi i olej z nasion konopi może pomóc w zbijaniu cholesterolu, jak również uniknąć problemów spowodowanych przez wysoki poziom cholesterolu – w tym krzepnięcia krwi.

5. Konopia poprawia stan skóry.

Jak wykazały badania, konopia poprawia objawy kliniczne atopowego zapalenia skóry. Badanie opublikowane w 2005 roku stwierdziło, że korzyści skórne nastąpiły ze względu na „zrównoważoną i obfitą podaż PUFA (wielonienasyconych kwasów tłuszczowych), w tym oleju konopnego.”

6. Konopia zawiera idealną równowagę kwasów tłuszczowych.

Olej z nasion konopi zawiera 3:1 stosunek dwóch podstawowych tłuszczów: omega-6 i omega-3. Jest to idealny stosunek zalecany przez WHO i Health Canada dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Żaden inny olej orzechowy lub roślinny nie posiada takiego stosunku.

7. Konopia zapobiega chorobom serca.

Profil tłuszczowy nasion konopi zapobiega różnym chorobom serca.

Badanie opublikowane w 2007 roku stwierdziło, że nasiona konopi zapobiegają krzepnięciu krwi, co „może być korzystne w celu ochrony przed skrzepem indukowanym oraz zawałami serca.” W innym badaniu stwierdzono, że nasiona konopi mogą stanowić znaczną ochronę przez udarem.

A na koniec, analiza American Chemical Society stwierdziła, że wysokie stężenie kwasu alfa-linolenowego (omega-3) w konopi „może mieć korzystny wpływ odżywczy i korzystne fizjologiczne skutki w zapobieganiu chorobie wieńcowej i raka.”

8. Konopia jest korzystna w przypadku chorób zwyrodnieniowych.

Ta sama analiza stwierdziła, że poziom kwasu gamma-linolenowego (omega-6) w konopi „zapewnia wysoką wartość farmaceutyczną w zwyrodnieniowych chorobach przewlekłych.” Według autorów, jest to miażdżyca tętnic, choroby układu sercowo-naczyniowego, chorobę Alzheimera lub niektóre rodzaje raka.

9. Konopia zmniejsza stan zapalny.

Nasiona konopi zawierają wiele steroli roślinny i alkoholi, które znane są ze zmniejszania stanów zapalnych, które są przyczyną wielu chorób.

Inne na THC Info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Zaskakujące korzyści zdrowotne nasion konopi”

nasiona marihuany

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies, tylko w celu szybszego wczytywania strony. Akceptujesz je lub opuszczasz THC Info.