nasiona marihuany, nasiona konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Aktywny składnik marihuany może chronić przed utratą wzroku

wzrok-medyczna-marihuana-sadz-nasiona-marihuany-leczenie-wzroku

Nowe odkrycia sugerują, że składnik chemiczny znajdujący się w marihuanie może zapobiegać przed utratą wzroku.

Barwnikowe zwyrodnienie siatkówki jest genetyczną chorobą oczu, która prowadzi do poważnej utraty wzroku i ślepoty. Choroba atakuje 1 na 4.000 osób i pogarsza się wraz z obumieraniem komórek siatkówki, zwanych fotoreceptorami.

Jednak badania opublikowane w tym miesiącu w Experimental Eye Research pokazują, że substancje chemiczne znajdujące się w marihuanie, zwane kannabinoidami, mogą być w stanie spowolnić ten proces.

Korzystając z syntetycznej formy THC, związku odpowiedzialnego za haj powodowany użyciem marihuany, naukowcy z Uniwersytetu Alicante w Hiszpanii byli w stanie zapobiec utracie wzroku o chorych szczurów.

„Dane te sugerują, że kannabinoidy są potencjalnie przydatne w przypadku opóźniania zwyrodnienia siatkówki u chorych na barwnikowe zwyrodnienie siatkówki,” napisał doktor Nicolás Cuenca, główny autor badania.

Na końcu badania trwającego 90 dni, szczury, które otrzymały leczenie wykazały lepsze wyniki w testach wizyjnych i miały o 40% więcej fotoreceptorów niż nieleczone szczury. THC wydawało się również ochraniać wiele innych struktur oka, w tym wewnętrznej warstwy siatkówki.

Chociaż zachęcające, wyniki nie były znaczną niespodzianką, Jak zauważa zespół, kannabinoidy okazują się obiecujące w leczeniu różnych chorób degeneracyjnych, od Parkinsona i Alzheimera, przez cukrzycę czy udar.

Marihuana, jak doniesiono, pomaga również w innych chorobach oczu, takich jak na przykład jaskra.

W istocie, badania wykazały, ze ścieżki na które działa marihuana istnieją w różnych częściach oka. A już w latach 70-tych naukowcy zaobserwowali szereg interesujących efektów na wzrok.

Na przykład, badania opublikowane w 1978 roku wykazały, że marihuana spowodowała opóźnienie w dostosowaniu źrenicy, stwierdzając, że „prawdopodobne jest, iż marihuana lub produkt metaboliczny marihuany działa bezpośrednio na siatkówce powodując jej szybszą regenerację.”

Choć ostatnie badania skupiły się na mechanizmach leżących u podstaw korzyści kannabinoidów w barwnikowym zwyrodnieniu siatkówki, autorzy stwierdzają, że do wysnucia ostatecznych wniosków, powinny zostać przeprowadzone dalsze badania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 komentarze “Aktywny składnik marihuany może chronić przed utratą wzroku”

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc


Ta witryna thc-thc.info wykorzystuje pliki cookies.