thc-thc.com.pl

Konserwowanie Pąków Marihuany

Najlepszy sposób na konserwację pąków marihuany.

Właśnie zebrałeś swoje pąki marihuany! Zapach jest boski, a pąki są puszyste, zakończone pięknymi, wielokolorowymi topami (wierzchołki pąków). Twoje zioło wygląda wystarczająco dobrze do spożycia, ale czy jest gotowe do palenia? Cóż, niezupełnie. Zanim Twoja marihuana będzie gotowa do spożycia, musi przejść kluczowy proces konserwacji, który może mieć ogromne znaczenie dla produktu końcowego.

Jak zakonserwować pąki? Koniecznie czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Konserwowanie marihuany. Przycinanie, suszenie, konserwowanie.

Po zbiorach marihuanę należy przyciąć z liści, wysuszyć – ale nie do końca – z masy wody roślinnej oraz zakonserwować w ściśle kontrolowanych warunkach środowiskowych. Najlepszy sposób na konserwację marihuany wymaga uważnego monitorowania wilgotności i temperatury przez długi czas, aby całkowicie uwolnić pełny potencjał zbiorów.

Technicznie rzecz biorąc, proces konserwacji marihuany rozpoczyna się w momencie odcięcia łodygi pąka z rośliny. W trakcie suszenia i konserwacji, zielony chlorofil ulega rozkładowi, a kannabinoidy i terpenoidy zaczynają dojrzewać, przechodząc zmiany chemiczne, które drastycznie poprawiają smak, „gładkość”, a nawet szczególne właściwości psychoaktywne Twojego zioła. Ze względu na to, że marihuana jest zakazana przez władze federalne, niewiele jest naukowych informacji na temat tego, co konkretnie dzieje się podczas procesu leczenia, co sprawia, że ​​najlepszy sposób na konserwację pąków marihuany nie jest powszechnie znany.

Nie można przecenić znaczenia kontroli środowiskowych w konserwacji cannabis. W najlepszym przypadku kontrolowanie wilgotności i temperatury podczas suszenia i konserwacji odblokuje potencjał twojego zioła, rozwijając smak i profil kannabinoidowy, a w najgorszym zrujnuje całe twoje plony, i jedyne co ujrzysz to pleśń.

Optymalne warunki można określić jako temperaturę wynoszącą około 70°F oraz 60-65% wilgotności. Jeśli twoje zioło jest zbyt suche, będzie wyglądać na kruche i zakurzone – tego nie chcemy. Taka marihuana jest szorstka dla płuc i będzie smakować jak świeżo skoszona trawa. Jeśli twoja marihuana jest zbyt mokra, może rozwinąć się na niej pleśń, niszcząc całe twoje zbiory.

Jak konserwować marihuanę krok po kroku?

Mając na uwadze, że jest dużo miejsca na zmiany i improwizacje, przedstawione przez nas kroki to tylko ogólny zarys tego, jak konserwować marihuanę.

Przycinanie: Przed wysuszeniem marihuany należy przyciąć liście oraz biomasę roślinną. Przycinanie marihuany po wysuszeniu może okazać się znacznie trudniejsze.

Suszenie: Jeśli zostawiłeś pąki na łodydze, możesz je po prostu wysuszyć. W przypadku ograniczonej przestrzeni można również użyć suszarek do suszenia. Suszenie potrwa 3-7 dni.

Konserwacja: Dobrą zasadą aby ustalić, czy marihuana jest wystarczająco sucha jest przeprowadzenie testu; jeśli małe pąki pękają z trzaskiem a większe nadal są elastyczne, czas zakończyć ten etap.

Marihuanę należy umieścić w szklanych słoikach średniej wielkości, z szerokim otworem i niewielką ekspozycją na światło w precyzyjnie kontrolowanych warunkach środowiskowych.

Sprawdzanie marihuany: Smak i profil kannabinoidowy marihuany rozwija się w ciągu kolejnych 2 tygodni. Zachowaj czujność, sprawdzając pąki przynajmniej raz na 24 godziny, aby ustalić, czy nie ma w nich nadmiernej wilgoci. Jeśli pąki pachną każdego dnia coraz bardziej jak marihuana, to jesteś na dobrej drodze!

Prawdopodobnie w tym momencie twoja marihuana jest już gotowa. Podsumowując, suszenie i konserwacja marihuany może zająć nawet miesiąc po zbiorach, zanim będzie ona gotowa do palenia.

Można zastosować różne zmienne w metodach konserwacji, zwłaszcza jeśli temperatura lub wilgotność są ekstremalne w miejscu zamieszkania. Istnieje wiele narzędzi, których można użyć, takich jak higrometr do pomiaru wilgotności lub pakiety kontrolne wilgotności, które będą kontrolować wilgotność względną w zamkniętym słoiku.

Jeśli istnieje jedna cecha wspólna w którejkolwiek z różnych metod konserwacji, zapewniająca najlepsze rezultaty to fakt, że procesu tego nie można przyspieszyć.

Dlaczego suszenie pąka w kuchence mikrofalowej to zły pomysł?

Czy słyszałeś kiedyś stare dobre powiedzenie „Cierpliwość jest cnotą?” Istnieje wiele domowych sposobów na szybkie wysuszenie pąków, ale faktem jest, że bez względu na metodę, szybko wysychające pąki nie zapewnią wysokiej jakości produktu.

Podobnie, inne metody tego typu są równie zawodne: pieczenie zioła w piekarniku, suszenie w lampie grzewczej, stosowanie suchego lodu lub jakakolwiek inna „błyskawiczna metoda konserwacji” tylko pogorszy jakość produktu. Ciepło wykorzystywane w tych metodach niszczy terpeny i kannabinoidy zawarte w marihuanie. Konserwacja pąków w celu uzyskania najlepszego smaku oraz mocy to proces, który po prostu wymaga czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.