thc-thc.com.pl

47% brytyjskiej opinii publicznej popiera legalizację marihuany

kannabis-cannabis-marihuana-kannabis-cannabis-marihuana-kannabis-cannabis-marihuana

Nowe badania, które wydano w sobotę wykazały, że 47% społeczeństwa Wielkiej Brytanii popiera teraz legalizację marihuany sprzedawanej przez licencjonowanych sprzedawców.

Z pozostałych osób 39% stwierdziło, że zostanie przy stanowisku przeciwnym legalizacji, podczas gdy 14% odpowiedziało „nie wiem”.

Wyniki pochodzą z niezależnych badań ORB nad grupą 2000 osób. Sondaż wykazał także, ze mężczyźni są bardziej skłonni do wspierania legalizacji niż kobiety (dla porównania: legalizację wspiera 53% mężczyzn i 41% kobiet). Klasa społeczna może być również czynnikiem wpływającym na wybór – 50% z górnej klasy AB wspiera legalizację, w porównaniu dla najniższego przedziału DE, gdzie czynnik wspierający legalizację plasuje się w obrębie 44%.

Szkocja była regionem o najwyższym poziomie poparcia legalizacji – 58%, kolejne miejsce zajął Londyn – 54%. Regionem o najniższym poparciu okazał się North East – 37%.

Odkrycia sugerują również, że społeczeństwo popiera propozycję Liberalnych Demokratów dotyczącą legalizacji marihuany. Przed zapytaniem o legalizację, respondenci zostali poinformowani o badaniu przeprowadzonym przez LD, które wykazało, że sprzedaż marihuany przez licencjonowanych sprzedawców może podnieść wpływy podatkowe o ponad 1 miliard funtów (1 funt brytyjski = 5.30 zł).

Wyniki sondażu pokazały także, że 33% osób uważa, iż posiadanie marihuany powinno być zalegalizowane, a dostępność leku ograniczona, a 14% uważa, że powinien być swobodny dostęp do kupowania oraz sprzedawania marihuany.

Spośród odpowiadających, 33% zadeklarowało, że próbowało zwykłej marihuany, a 15% stwierdziło, że próbowało marihuany zawierającej wysokie stężenie psychoaktywnego kannabinoidu THC.

W ankiecie poproszono także o wyrażenie opinii o legalność innych narkotyków i jeżeli chodzi o tytoń, to 10% osób twierdzi, że sprzedaż i kupno powinny być całkowicie nielegalne, 70% popiera łatwo dostępność tytoniu, a 64% osób twierdzi, że miało w swoim życiu styczność z tytoniem.

Jeżeli chodzi o alkohol – 90% osób badanych spożywało go, 83% twierdzi, że powinien być on legalny i łatwo dostępny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.