thc-thc.com.pl

Kilka faktów o marihuanie

marihuana-legalna-obrazek-kobieta

Wskaźniki użycia marihuany w Holandii są podobne do tych w Stanach Zjednoczonych, mimo bardzo różnych polityk.

Polityka narkotykowa w Holandii należy do najbardziej niemoralnych w Europie. Od ponad dwudziestu lat, holenderscy obywatele w wieku powyżej osiemnastu lat zostali dopuszczeni do zakupu i użytkowania konopi (marihuana i haszysz) w regulowanych rządowo kawiarniach. Polityka ta doprowadziła do dramatycznej eskalacji marihuany. Dla większości grup wiekowych, częstość stosowania marihuany w Holandii jest podobna do tej w Stanach Zjednoczonych. Jednak dla młodych nastolatków, liczby są niższe w Holandii. Holenderski rząd od czasu do czasu zmienia i usprawnia dotychczasową politykę, ale nadal dąży do całkowitej legalizacji.

Nie wykazano, aby marihuana powodowała długoterminowe upośledzenie poznawcze

Krótkoterminowe skutki marihuany to natychmiastowe, czasowe zmiany w myśleniu, postrzeganiu i przetwarzaniu informacji. Proces poznawczy jest najbardziej afektowany krótkoterminowo. W badaniach laboratoryjnych, badani będący pod wpływem marihuany nie mieli trudności w pamiętaniu rzeczy, których nauczyli się wcześniej. Jednak wykazują oni zmniejszoną zdolność do uczenia się i zapamiętywania nowych informacji. Efekt ten utrzymuje się tylko do czasu trwania działania substancji. Nie ma przekonywujących dowodów, że częste i długotrwałe użytkowanie marihuany trwale upośledza pamięć lub inne funkcje poznawcze.

Nie ma przekonujących dowodów, że marihuana przyczynia się znacząco do wypadków drogowych i ofiar śmiertelnych

W pewnych dawkach, marihuana wpływa na postrzeganie i psychomotoryczną wydajność, która mogłaby osłabić zdolność prowadzenia pojazdu. Jednak w badaniach dotyczących prowadzenia, marihuana wykazała wywoływać niewielkie lub żadne upośledzenie jeżeli chodzi o obsługę samochodu – konsekwentnie mniej niż w przypadku alkoholu i wielu legalnych leków. W przeciwieństwie do alkoholu, który sprawia, że jazda jest niebezpieczna, marihuana sprawia, że kierowcy jeżdżą bardziej ostrożnie. Badania śmiertelnie rannych kierowców wykazały, że gdy we krwi obecne jest THC, alkohol jest w 90% przypadków także obecny. W przypadkach niektórych osób, marihuana może wpływać na złą jazdę.

Około ¾ miliona ludzi jest aresztowanych z powodu marihuany każdego roku. Głównie za posiadanie.

Policja przeprowadziła 749.825 aresztowań ludzi w 2012 roku. Aresztowania z powodu marihuany obejmują prawie połowę (około 48%) wszystkich zatrzymań narkotykowych w Stanach Zjednoczonych. Około 42% wszystkich zatrzymań narkotykowych obejmują zatrzymania z powodu posiadania marihuany. Spośród wszystkich aresztowań związanych z marihuaną w 2012 roku około 88% (658.231) były tylko za posiadanie. Pozostałe 91.593 aresztowania były przeprowadzone pod zarzutem kategorii sprzedaży/ produkcji, która obejmuje praktycznie wszystkie przestępstwa związane z uprawą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.