thc-thc.com.pl

Czy na pewno wiesz co to jest marihuana?

jesus-is-with-us-gaaajs

Co to jest marihuana?

Dla wielu ludzi jest to najbardziej nieznana i przy okazji oczerniana roślina na Ziemi.

Tutaj kryje się o wiele więcej za tą wszechstronną i starożytną rośliną, która była wykorzystywana przez człowieka już w epoce kamienia łupanego, inaczej niż to się przedstawia w mediach, czy środkach masowego przekazu.

Faktem jest, że prawdopodobnie wszystko co wiesz o konopi to nieprawda. Oprócz psychoaktywnego, o nielegalnych konotacjach wizerunku, roślina ta zyskuje na świecie opinię jako niezwykle przydatny dar natury.

Na najbardziej podstawowym poziomie – konopie indyjskie to bardzo zmienny gatunek rośliny, setki szczepów i odmian są znane na całym świecie. Jest to dwupienne zioło, co oznacza występowanie żeńskich oraz męskich organów rozrodczych na różnych osobnikach, które zapylają rośliny wzajemnie przez wiatr, co pozwala na produkcję nasion z kwiatów w kształcie stożka. Mimo, że pochodzi z południowej i środkowej Azji, marihuana jest często określana jako „chwast”, który może rosnąć w każdym klimacie na Ziemi.

Czy marihuana i konopia to to samo? Nie do końca. Pomyśl w ten sposób: Konopia indyjska jest rodziną, marihuana, konopia i inne pochodne są członkami tej rodziny, tak jak cytryny i pomarańcze należą do rodziny cytrusów.

Marihuana jest potoczną nazwą pewnego rodzaju konopi powszechnie bogatą w THC. Konopie to nazwa nadana dla różnych typów konopi uprawianych, jak i używanych w przemyśle spożywczym, tekstyliach i innych celach praktycznych.

Konopia na całym świecie

Istnieją różne rodzaje konopi specyficzne dla każdego klimatu. Dlatego można znaleźć ją wszędzie. Niezwykle dobrze adaptuje się do warunków klimatycznych oraz jest mrozoodporna; istnieje rodzaj konopi, która jest dostosowana do warunków głęboko pustynnych w Kazachstanie, tak jak również istnieje rodzaj, który nadaje się do uprawy w wilgotnym klimacie północnej Kalifornii.

Słowo „konopia” odnajdziemy w wielu językach świata, tak różnorodnych jak perski (kanab), grecki (kannabis) i hebrajski (qannabos). To dlatego, że marihuana jest częścią codziennego życia ludzi od ponad 10 000 lat. Marihuana była najważniejszym punktem religijnych uroczystości w Indiach oraz Chinach, ale była również bardzo ważnym źródłem błonnika pokarmowego, ubrań, a nawet żywności dla ludzi i zwierząt na całym świecie.

Podczas, gdy rząd zakazał uprawy konopi z powodu utożsamiania jej z marihuaną, ważne jest, aby zrozumieć jak błędnymi schematami myślowymi posługują się władze – z czysto botanicznej perspektywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

4 komentarze “Czy na pewno wiesz co to jest marihuana?”


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.