thc-thc.com.pl

Nieprawdziwe „fakty” o marihuanie

Większość ludzi może wymienić kilka budzących strach plotek, które słyszeli o marihuanie, ale nie jest pewna, jak oddzielić fakty od fikcji. Ze względu na to, że roślina nabiera zaufania wśród społeczeństwa ze względu na swoją wartość medyczną, zasadnicze znaczenie ma wyklarowanie mitów, które skłoniły ludzi do myślenia, że marihuana jest niebezpiecznym narkotykiem, który jest w stanie zniszczyć nasze życie.

1. Marihuana uzależnia.

Mimo że uzależnienie psychiczne jest możliwe, prawdopodobieństwo rozwinięcia się uzależnienia fizycznego nie jest tak prawdopodobne jak w przypadku innych substancji kontrolowanych przez władze federalne, i istnieją wyniki, które to potwierdzają. Nawet jeśli chodzi o bardziej społecznie akceptowalne substancje, takie jak tytoń czy alkohol, cannabis okazuje się powodować mniej problemów z uzależnieniem. Na przykład, badanie z 2011 roku wykazało, że 8,9 procent osób stosujących marihuanę przez cały życie nabyło uzależnienie, w porównaniu z 22,7 procent osób spożywających alkohol i aż 67,5 procent osób palących tytoń.

2. Marihuana jest narkotykiem prowadzącym do stosowania cięższych narkotyków.

Politycy oraz prohibicjoniści uparcie przeciwni legalizacji cannabis często używają terminu „narkotyk przejściowy”, aby argumentować, że stosowanie marihuany prowadzi do używania twardszych substancji. Jednak fakty nie potwierdzają tego twierdzenia. To prawda, osoby nadużywające substancji mogą mówić, że zaczynały od marihuany, ale większość użytkowników marihuany nie stosuje kokainy, heroiny ani innych nielegalnych substancji.

Następnym razem, gdy ktoś będzie spierać się o tę kwestię, skieruj go na stronę Disease Control and Prevention’s Frequently Asked Questions (FAQ). „Większość osób stosujących marihuanę nie używa innych, „twardszych” narkotyków”, stwierdza oficjalnie Instytut Zdrowia Publicznego z siedzibą w USA.

3. Marihuana nie ma prawdziwej wartości medycznej.

Medyczne zastosowanie marihuany może wydawać się czymś nowym, ale tak naprawdę jej wartości terapeutyczne zostały uznane już przez chińskiego zielarza, cesarza Shen Nung, który sklasyfikował ponad 365 medycznych ziół w 2700 r. p.n.e.; udokumentował on, iż roślina sprawdza się jako dobry lek na ból oraz infekcje.

W całej historii cannabis można zauważyć przykłady zastosowania cannabis sprzed 4000 lat p.n.e., w których po raz pierwszy użyto tej rośliny jako środka znieczulającego; jako produkt spożywczy; wcześni nomadyczni Indoeuropejczycy uprawiali ją na potrzeby rytuałów; a nasiona marihuany znaleziono także w popiołach wulkanicznych w Pompejach.

Teraz, gdy prace związane z legalizacją są w toku, sygnalizuje to w jaki sposób cannabis może sprawdzić się jako żywność; włókna konopne mogą być wykorzystywane do tworzenia ubrań, a sama roślina może być stosowania w medycynie. Cannabis stosuje się w walce z nadużywaniem opioidów oraz w medycynie sportowej.

4. Marihuana zabija komórki mózgowe.

Kilka badań przeprowadzonych w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci zasugerowało, że stosowanie marihuany u nastolatków może mieć długofalowy wpływ na rozwój mózgu. Inne badania wykazały, że wpływ na mózg dorosłych użytkowników jest znikomy. Badanie z lutego 2019 roku, w którym zbadano strukturę mózgu osób dorosłych, które regularnie korzystały z cannabis nie wykazało żadnych zmian.

„Wyniki te sugerują, że stosowanie cannabis prawdopodobnie nie ma szerokiego wpływu na ogólną objętość kory mózgowej” stwierdzono w badaniu.

5. Możesz umrzeć na skutek przedawkowania marihuany.

Okazuje się, że stosowanie cannabis jest znacznie mniej zagrażające życiu niż stosowanie innych powszechnych substancji. Średnio 88.000 osób w USA umiera co roku w wyniku zgonów związanych z alkoholem, a papierosy zabijają kolejne 480.000. z 63.632 zgonów spowodowanych przedawkowaniem narkotyków, 67 procent przypisuje się stosowaniu opiatów i/lub nielegalnych opioidów.

Nie istnieją żadne dowody na śmierci wskutek stosowania lub przedawkowania marihuany.

6. Marihuana prowadzi do psychozy.

Psychoza jest terminem stosowanym do określenia różnych specyficznych stanów oraz objawów, w których dana osoba traci kontakt z rzeczywistością.

Dr Adie Wilson-Poe, neurobiolog oraz doradca naukowy Weedmaps, który dogłębnie badał interakcje kannabinoidów z ludzkim ciałem twierdzi, że chociaż może istnieć związek z psychozą, eksperci nie mogą powiedzieć, że marihuana powoduje psychozę.

„Bez wątpienia wiemy, że między cannabis a psychozą istnieje powiązanie. Jednak czym jest to powiązanie na chwilę obecną nie wiemy. Marihuana sama w sobie nie prowadzi do psychozy, ale jeśli jesteś na nią podatny, lepiej nie stosuj marihuany.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.