thc-thc.com.pl

Nie wyrzucaj liści cannabis!

Nie wyrzucaj liści cannabis! Poniżej cztery sposoby wykorzystania ich.

• Surowy sok

Roślina cannabis jest niesamowicie odżywcza, zawiera spore ilości niezbędnych witamin i minerałów, kwasów tłuszczowych omega, białek, błonnika, terpenów, flawonoidów i oczywiście kannabinoidów.

Gdy liście są przechowywane w stanie surowym (nie są suszone ani podgrzewane), kannabinoidy występują w formie kwasowej, nie w formie „aktywnej”, co oznacza, że nie odczujesz skutków psychoaktywnych związanych z jedzeniem lub piciem surowej marihuany. Kannabinoidy w swojej kwasowej postaci, takie jak THCa i CBDa, zapewniają własne unikalne korzyści dzięki interakcji z układem endokannabinoidowym.

Sok z cannabis można przygotować w domu przy użyciu wyciskarki, sokowirówki lub blendera. Surowe liście, a nawet pąki należy na początku zmielić, a następnie wycisnąć oddzielając tym samym papkę od soku.

• Masło z cannabis

Chociaż oczywiście o wiele mocniejsze masło można zrobić z pomocą kwiatów rośliny, liście cannabis, a zwłaszcza liście cukrowe, można również wykorzystać do wytworzenia masła kannabinoidowego.

Aby wytworzyć masło z cannabis, musisz podgrzać na małym ogniu równocześnie masło i liście. Spowoduje to dekarboksylację zarówno kannabinoidów jak i pomoże w ich połączeniu się z masłem. Ta sama technika może być stosowana do łączenia cannabis z oliwą czy olejem kokosowym. Po połączeniu i schłodzeniu masło można rozprowadzić na tostach lub wykorzystać do stworzenia bardziej skomplikowanych potraw.

• Herbata cannabis

Liście cannabis mogą być również ususzone i zastosowane w formie herbaty. Aby otrzymać kojącą herbatę ziołową wystarczy dodać wysuszone liście cannabis do gorącej wody. Jeśli nie smakuje ci naturalny smak rośliny konopi, możesz do naparu dodać inne zioła lub składniki.

Psychoaktywne skutki picia herbaty z cannabis to kwestia często dyskutowana. Wrząca woda, którą zalewasz zazwyczaj herbatę prawdopodobnie nie będzie wystarczająco gorąca, aby spowodować dekarboksylację.

Ponadto, żywica znajdująca się w cannabis, rozpuszcza się w tłuszczach – zatem jednym ze sposobów, aby wywołać efekty psychoaktywne jest dodanie do herbaty mleka.

• Kompost

Kompostowanie to świetny sposób na dodanie składników odżywczych, których rośliny potrzebują do gleby. Za pomocą zbierania odpadów kuchennych, w tym liści cannabis, aż 30 procent z domowych odpadów można wykorzystać ponownie w formie kompostu. Dodatkowo, mikroorganizmy żyjące w kompoście pomagają napowietrzyć glebę, rozkładać materiał organiczny i zapobiegać chorobom roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.