thc-thc.com.pl

Cannabis i leki przeciwdepresyjne

Cannabis może sprawić, że ludzie czują się bardziej zrelaksowani, odczuwają mniejszy stres i oczywiście są bardziej szczęśliwsi. Biorąc to pod uwagę, osoby doświadczające depresji lub stanów lękowych są bardziej skłonne do stosowania marihuany niż osoby, które nie cierpią z powodu tych stanów.
Oczywiście, wiele osób z takimi stanami przyjmuje także leki przeciwdepresyjne na receptę. W związku z tym istotne jest, aby lekarze oraz pacjenci świadomi byli potencjalnych interakcji, które mogą powstać przez połączenie jednego z drugim.
Co ciekawe, mimo wielu lat badań nad związkiem pomiędzy cannabis a zaburzeniami psychicznymi, opublikowano tylko kilka z nich, które w jakikolwiek sposób badają w jak cannabis i inne leki przeciwdepresyjne mogą wchodzić w interakcje.
Wyszukiwarki takie jak Google Scholar i National Institutes of Health PubMed wykazują nieliczne dane, a nawet strona internetowa National Institute on Drug Abuse (NIDA) zawiera bardzo mało informacji na ten temat.

Naukowcy z Division of Child and Adolescent Psychiatry na University of Connecticut Health Center przeprowadzili obszerny przegląd dostępnej już literatury naukowej i opublikowali raport, Psychotropic Medications and Substances of Abuse Interactions in Youth.
Zauważyli, a my parafrazujemy, że chociaż można przypuszczać, że łączenie leków psychoaktywnych oraz leków psychotropowych zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych, jedynie w niewielu sprawozdaniach stwierdzono niekorzystne skutki wynikające z interakcji między nimi.

Naukowcy z University of Connecticut wyjaśniają, dlaczego występuje tak niewiele raportów: możliwe że zdarzenia niepożądane są stosunkowo rzadkie lub nie zdarzają się praktycznie wcale.
Ponadto, „nowsze leki psychotropowe mają stosunkowo wysoki indeks terapeutyczny” – jako grupa leków, zatem rzadziej powodują one niekorzystne interakcje. Naukowcy zauważyli również, że winny może być także brak świadomości, a pacjenci doświadczający niekorzystnych skutków ubocznych mogą nie ujawniać ich z obawy przed stygmatyzacją.

Niemniej jednak prawdopodobne jest, że nowsze leki przeciwdepresyjne mają niski lub umiarkowany wpływ na interakcje, podczas gdy stosowanie starszych leków może to ryzyko posiadać nieco większe.
Internetowy raport opublikowany przez WebMD doradza pacjentom, którzy stosują cannabis o zachowanie ostrożności i przeprowadzenie rozmów ze swoim lekarzem.

Czy masz jakieś doświadczenia odnośnie leków przeciwdepresyjnych? Jeśli tak, koniecznie podziel się nim z nami w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.