thc-thc.com.pl

Szpital Quebec zezwala na użytkowanie medycznej marihuany w pokojach szpitalnych

marihuana-cannabis-kannabis-thc-cbd-medyczna-marihuana-dla-weteranow
Uniwersytecki szpital Sherbrooke został pierwszym szpitalem w Kanadzie, który wyraża zgodę na stosowanie medycznej marihuany. 650 radnych zagłosowało jednogłośnie za przyjęciem nowej polityki.

W czwartek, szpital Quebec ogłosił swoją decyzję, w umożliwieniu korzystania z konopi „w wyjątkowych okolicznościach i pod pewnymi warunkami.”

Pacjenci muszą mieć prywatny pokój, ważne zezwolenie od rządu, oraz muszą posiadać swoją własną zatwierdzoną przez rząd marihuanę oraz waporyzator.

„Zgodnie z prawem jesteśmy tutaj, aby pomóc, wspierać i leczyć pacjentów. Tak więc w tym procesie, jeśli w pewnym momencie będzie musiała zostać użyta marihuana, powinniśmy być dla pacjenta,” powiedział doktor Serge Lepage, przewodniczący rady lekarzy, stomatologów, farmaceutów szpitala Sherbrooke (CMDP).

Według szpitala, przegląd dowodów naukowych stwierdził, że medyczna marihuana „może być pomocna w łagodzeniu pewnych objawów, takich jak ból, obniżenie nastroju, bezsenność, a także nudności i wymioty, wynikające z chemioterapii lub radioterapii.”

Decyzja została podjęta po tym, jak pod koniec Charles Bury, były redaktor Sherbrooke Record, stanął w obliczu oporu ze strony administracji szpitalnej przy stosowaniu przez niego marihuany w przypadku skutków ubocznych etapu 4 raka wątroby.

Choć lekarz paliatywny Charles Bury, doktor Carl Bromwych, nie miał problemu z przepisaniem mu takiego leczenia, administratorzy szpitalni poprosili o wycofanie recepty do czasu ustalenia oficjalnej polityki.

Komitet pracowniczy lekarzy, farmaceutów i etyków powstał w styczniu ubiegłego roku w celu zbadania problemu.

„CMDP wykazało otwartość ducha w stosunku do potrzeb pacjentów,” powiedział doktor Bromwych o decyzji rady szpitala. „Wielu pacjentów mówiło po prostu, że marihuana jest lepsza niż jakikolwiek wcześniej przepisywany im lek.”

Szpital twierdzi, że będzie teraz pracować nad wdrożeniem nowej polityki w nadchodzących tygodniach.

Choć medyczna marihuana jest legalna w Kanadzie od ponad dziesięciu lat, szpitale w różnych prowincjach borykają się z umożliwieniem wykorzystania konopi na terenie szpitali.

Health Canada wprowadziło nowy program w kwietniu, i oczekuje się, że doprowadzi on do dużego wzrostu stosowania medycznej marihuany w ciągu kilku najbliższych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.