thc-thc.com.pl

Rozpoznanie problemów z liśćmi

Różne problemy w roślinach marihuany będą widoczne na wiele sposobów na liściach marihuany, więc ważne jest, aby zrzumieć jak te dwie rzeczy ze sobą korelują.

Skąd wiaodmo, że liście umierają?

Dosyć oczywistym jest, gdy liście zaczynają umierać. Najpierw zaczynają się odbarwiać, zyskując kolor od czerwonego, poprzez brązowy, szary aż do żółtego. Mogą się skręcać w górę lub w dół lub po prostu odbadać z rośliny po częściowym odbarwieniu. Kiedy odpadną od rośliny – oficjalnie umarły.

Jak wyleczyć chore liście?

Jeśli liście zaczęły się odbarwiać, nie już nie możesz zrobić, aby je zachować. Poza tym, to nie o liście powinieneś się najbardziej martwić. Zawsze pamiętaj, że objawy pojawiające się na liściach są tylko znakiem głębszego problemu. Aby zapobiec dalsej śmierci liści musisz rozwiązać problem leżący u podstaw.

Nadmierne podlewanie roślin marihuany.

Pamiętaj, że trzy możliwe przyczyny śmierci liści to nierównowaga pH, toksyczność lub niedobór składników odżywczych, nadmierne podlewanie lub brak wody. Pomyśl o tym, czy którakolwiek z tych przyczyn jest możliwa, zanim rozważysz cokolwiek innego.

Nierównowaga pH.

Pierwszą rzeczą, którą należy zawsze sprawdzić po zauważeniu niezdrowych liści to poziom pH, ponieważ jest to ich najczęstszy powód śmierci. Poziom pH w korzeniach roślin musi być zrównoważony, aby rośliny mogły przyjmować składniki odżywcze.

Czasami objawy, które wyglądają jak niedobory składników odżywczych pojawiają się dlatego, że poziom pH jest nieprawidłowy, a zatem zablokowane jest odżywianie składnikami odżywczymi, nawet jeśli dostarczasz ich wystarczająco dużo.

Co trzeba wiedzieć o poziomie pH oraz problemach z liśćmi marihuany?

Zasadniczo, pH to miara poziomu alkaliczności i kwasowości roztworu. Zakres zaczyna się od 0 i wzrasta do 14. Liczby niższe niż 7 oznaczają, że roztwór jest kwasowy, a liczby większe niż 7 oznaczają, że roztwór jest alkaliczny.

Poziom pH oznacza, że roztwór jest dokładnie neutralny. Pamiętaj, że poziom pH w glebie w pobliżu korzeni ma ogromne znaczenie, ponieważ korzenie są tym, co absorbuje składniki odżwycze i wodę, którą karmisz rośliny marihuany. Poziom pH nie zawsze musi być idealny, ale powinien być na odpowiednim poziomie, aby zapewnić zdrowie gleby.

Istnieje sporo sposobów dostosowania poziomu pH. Wiele ludzi preferuje stosowanie naturalnych sposobów. Możesz obniżyć poziom pH za pomocą octu, a zwiększyć go poprzez wymianę wody (a tym samym dodanie tlenu). Możesz również wymieszać wapno dolomitowe w glebie, aby zwiększyć poziom pH (a także dodać magnez i wapń.)

Pamiętaj, że zdrowy poziom pH wynosi od 6 do 7. Problemy pojawiają się, jeśli zaczyna od zbytnio wzrastać lub spadać.

Nadmierne podlewanie lub brak wody.

Jeśli już rozwiązałeś problem z poziomem pH i wiesz, że nie powoduje on problemów w liściach, następną rzeczą, którą musisz zrobić jest rozważenie możliwości problemów związanych z wodą. Medium uprawy odgrywa dużą rolę w tym, czy rośliny cierpią na którykolwiek z tych problemów.

Zasadą jest, aby jedna piąta wody, którą wlewasz, wychodziła z dna doniczki, w której rośnie roślina. Jeśli chcesz podlać rosliny ponownie – powinieneś poczekać aż górna warstwa medium będzie sucha (około 2 cm). Wbij palec w medium i sprawdź, czy jest ono wystarczająco suche.

W przypadku systemów hydroponicznych, oczywiście nie istnieje problem z nadmiernym podlewaniem, ale może wystąpic problem z niedoborem tlenu. Istnieje wiele sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Problemy odżywcze.

Niedobory substancji odżywczych są trudniejszymi kwestiami. Zanim to rozważysz, upewnij się, że nie jest to nierównowaga pH lub problem związany z niewłaściwym podlewaniem. Po wykreśleniu tego z listy, możesz już domyślać się, że toksyczność składników odżywczych lub ich niedobór jest właściwym problemem.

Każdy składnik odżywczy ma własne objawy, więc ważne jest, aby wykonać odpowiednią ilość badań w celu ustalenia, który konkretnie składnik powoduje problemy z liśćmi naszych roślin. Następnie, jeśli nie będzie za późno, możesz przystąpić do rozwiązywania problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.