thc-thc.com.pl

Czy marihuana w miejscu pracy zagraża bezpieczeństwu? Nie!

leczenie-medyczna-marihuana-nasiona-marihuany-do-uprawy-na-medyczna-marihuane-w-eleczeniu-migren

Stosowanie marihuany w pracy może wydawać się czymś, czego powinniśmy unikać. Ale nowe odkrycia nie wykazały związku pomiędzy dodatnimi testami moczu i wypadkami przy pracy.

Testy na obecność narkotyków są standardem w wielu amerykańskich firmach. W całym kraju, w latach 1988-2012 zarejestrowano ponad 125 milionów testów na mocz. Choć stosowanie marihuany jest legalne w ponad 20 stanach, prawo federalne nadal pozwala pracodawcom na zwolnienie każdego, kto wykaże pozytywny wynik testu w przypadku leku.

Jednak nowe badania, opublikowane w Journal of Addictive Diseases, stawiają pod znakiem zapytania rzeczywiste zagrożenia wynikające w obecności śladów marihuany w moczu.

„To badanie wykazało jak daleko jest od siebie zażywanie marihuany i wypadki w pracy,” napisał autor badania James Price, DO of St. Mary’s Occupational Medicine Clinic in Indiana.

„Marihuana to nie ta sama liga co alkohol. Alkohol jest gorszy.”

Doktor Scott Macdonald, PhD, University of Victoria badał związek między marihuaną a bezpieczeństwem w miejscu pracy. Jego ocena, opublikowana kilka lat temu, nie stwierdziła związku pomiędzy dodatnimi testami moczu i kontuzjami w pracy lub liczbą wypadków.

Ale to nie musi oznaczać, że stosowanie marihuany jest bezpieczne w pracy – szczególnie jeśli Twoja praca wymaga kierowania pojazdem.

„Cannabis może zwiększyć ryzyko kolizji; nawet na pewno – powiedziałbym na podstawie przewagi dowodów,” mówi doktor Macdonald. „Bo jeśli spojrzeć na dokładniejsze testy, badania krwi, widzimy znaczny związek. Ale nie jest on w tej samej lidze co alkohol – alkohol jest o wiele gorszy.”

Doktor Macdonald twierdzi również, że istnieją badania, które pokazują, że ciężcy użytkownicy konopi wypadają gorzej na testach poznawczych, nawet po zaprzestaniu stosowania marihuany. Z drugiej strony, wysnucie jakiejkolwiek konkluzji pozostaje dużym wyzwaniem.
„Trudno rozwiązać związek przyczynowy. To jest jeden aspekt. A drugi, to znaczy, jeśli ktoś stosował konopie codziennie przez trzy lata, to automatycznie jest on niezdolny do bezpiecznej pracy? Nie sądzę, nie ma żadnych badań, które by na to wskazywały.”

I dodaje: „Jest wiele zmienności pomiędzy indywidualnościami. Może niektórzy ludzie nie są przystosowani do wrażliwej i bezpiecznej pracy, podczas gdy inni tak.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.