thc-thc.com.pl

Zastosowanie cannabis przy ADHD

adhd-marihuana-medyczna-marihuana-cbd-thc

Lekarze i naukowcy wyrażają poparcie dla konopi jako terapii w przypadku ADHD.

Relaks jest jednym z najbardziej znanych efektów konopi. Jednak wiele ludzi zastanawia się, czy marihuana może być również stosowana w leczeniu objawów ADHD.

Osoba z nadpobudliwością psychoruchową lub ADHD jest nadpobudliwa i ma trudności z koncentracją. Podobnie, lekarze przepisujący marihuanę pacjentom z ADHD uważają, że może to pomóc zmniejszyć występującą u nich impulsywność.

Co więcej, niektóre dowody wskazują na to, że ludzie nieformalnie leczeni na ADHD odkryli, że przy stosowaniu konopi jako wynik otrzymują samoleczenie.

Badania dotyczące marihuany i ADHD

Badania opublikowane w 2013 roku w Journal of Substance Use & Misuse wykazały, że niektórzy ludzie mogą doświadczyć samoleczenia za pomocą konopi, która ułatwia zarządzanie zachowaniami nadpobudliwymi i impulsywnymi. To sugeruje, że bardzo prawdopodobnie marihuana pomaga w leczeniu nadpobudliwej formy ADHD.

Dr David Baerman, praktykujący lekarz z Kalifornii i ekspert w dziedzinie medycznej marihuany zgadza się z poglądem, że wiele osób może nieświadomie stosować marihuanę, uspokajając swoje objawy.

Niemieckie badania opublikowane w 2015 roku badały efekty na 30 pacjentach, którzy nie reagowali na Adderall i Ritalin. Po terapii konopnej, większość badanych doświadczyło „lepszej koncentracji i wyższej jakości snu, a także obniżoną impulsywność.”

Dr Eva Milz, psychiatra i współautor studium, powiedziała, że standardowe leki były „bardziej wymagające” od pacjentów, podczas gdy marihuana przyniosła im „kontrolę, która pomogła im w życiu, miłości i alkoholu, bez poczucia odurzenia.”

Według Baerman, ADHD jest jedną z chorób związanych z proponowanymi warunkami klinicznymi określanymi niedoborem endokannabinoidowym (CECD).

Jeśli osoba, która posiada niedobór zwiększa swoją ilość kannabinoidów, prawdopodobnie spowalnia neuroprzekaźniki i da mózgowi trochę więcej czasu, na skupienie się i skoncentrowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.