thc-thc.com.pl

Recenzja Odmiany Northern Lights

Recenzja odmiany Northern Lights: Klasyczna legenda i prawdziwie legendarna indica.

Northern Lights to ceniona i wielokrotnie nagradzana odmiana indica z korzeniami genetycznymi sięgającymi aż do Afganistanu.

Niewiele odmian indica, no może z wyjątkiem legendarnej odmiany G-13, osiągnęło tak powszechną sławę i uznanie jak Northern Lights. Uważana za podstawową odmianę wśród hodowców cannabis i po tym, jak wytyczyła swoją markę w wielu dzisiejszych genetykach, nadal jest bardzo popularna zarówno wśród hodowców jak i palaczy marihuany. Jeśli jesteś fanem marihuany to z pewnością próbowałeś Northern Lights lub jednego z jej wariantów.

Odkąd w połowie lat 80 na scenę wkroczyła Northern Lights, zdobyła ona niezliczone nagrody na całym świecie. Jej wyjątkowe cechy sprawiły, że zyskała reputację jednej z najbardziej uznanych odmian marihuany wszech czasów. Genetyka Northern Lights stanowi podstawę wielu współczesnych popularnych odmian w których dominuje indica – takich jak White Widow, Chronic, Haze, Special Kush i wiele innych.

Historia i pochodzenie Northern Lights.

Jak to często bywa w przypadku historii legendarnych odmian, takich jak Northern Lights, dokładne pochodzenie tej odmiany jest owiane tajemnicą. Mówi się, że odmiana została pierwotnie wyhodowana przez osobę znaną jako „The Indian”, gdzieś na wysokie niedaleko Seattle w stanie Waszyngton w Stanach Zjednoczonych. Niektórzy mówią, że roślina mogła przybyć do tajemniczego hodowcy z Zachodniego Wybrzeża – może z Kalifornii lub z Oregonu.

Mówi się, że „The Indian” wyhodowała 11 roślin, prawdopodobnie z Afghani landraces, które nazwał Northern Lights #1-11. Porównywał on swoje rośliny pod kątem wydajności, efektów i innych cech. To porównanie sprawiło, że został z dwoma roślinami, które wyróżniały się dzięki dużym pąkom, dobrym plonom i doskonałej produkcji żywicy: Northern Lights #5 i #1.

Możliwe, że nikt nigdy nie dowiedziałby się o Northern Lights, gdyby nie „King of Cannabis” i założyciel pierwszego banku nasion w Holandii, Nevil Schoenmakers.

Według niektórych to właśnie on odkrył tą odmianę podczas jednej ze swoich podróży do USA na początku lat 80-tych. Jak mówi historia, przywiózł on szczepki do Holandii, gdzie następnie eksperymentował z genetyką.

W 1985 roku wprowadził pierwszą odmianę nowo odkrytej odmiany do swojego “The Seed Bank of Holland”. Northern Lights #1, którą oznaczył jako czystą afgańską indicę, szybko wysprzedała się z półek i wręcz od razu stała się bestsellerem. Schoenmakers krzyżował Northern Lights także z tajską sativą. Co jest powodem, dla którego wiele odmian Northern Lights sprzedawanych jest jako skrzyżowanie afgańskiej indici z tajską sativą.

Po wprowadzeniu Northern Lights na scenę, nie trwało długo, za nim odmiana zaczęła zdobywać niezliczone nagrody na całym świecie.

Uprawianie legendy: dlaczego hodowcy cannabis tak bardzo kochają Northern Lights.

Northern Lights jest uważana za podstawową odmianę indica przez hodowców cannabis z wielu powodów. Kochają oni tę roślinę, ponieważ jest ona łatwa w uprawie i kończy kwitnienia w ciągu ośmiu tygodni. Jeśli uprawiana jest w hydroponice, czas ten skraca się jeszcze bardziej, do 6 tygodni.

Northern Lights to wygodna i zwarta roślina z pąkami, które są mocne i łatwo się je przycina, dzięki dużej przestrzeni między węzłami. Niektóre fenotypy tej odmiany, takie jak oryginalny fenotyp NL#1, posiadają tylko jedną, pojedynczą colę, co sprawia, że jej rośliny wyglądają dosłownie – jak cannabis na patyku. Bardziej powszechne jest jednak, że odmiana przejawia się w postaci małego wiecznie zielonego drzewa, z jedną sporą centralną łodygą, która otoczona jest czterema lub pięcioma bocznymi gałęziami podobnymi do oryginalnego NL#2.

Mimo że pąki tej odmiany są spore i zwarte, nie są one zbyt gęste, więc pleśń nigdy nie będzie tutaj problemem. Sprawia to, że Northern Lights jest bardzo dobrą odmianą do uprawy w wilgotnych warunkach. Gdy roślina dojrzewa, ciemnozielone pąki okrywają się grubą i błyszczącą warstwą włosków.

Jeśli kupujesz nasiona z RQS, wszystkie nasiona Northern Lights są od nich feminizowane. W ten sposób masz pewność, że hodujesz tylko samice, a to jeszcze bardziej ułatwia uprawę.

Można oczekiwać, że Northern Lights będzie kwitła przez około 7-8 tygodni, zanim gotowa będzie do zbioru. W zależności od innych czynników, takich jak temperatura, światło, czy składniki odżywcze, proces może potrwać nieco dłużej.

Ze względu na afgańskie dziedzictwo, nie powinno nas dziwić, że ta odmiana wręcz kocha słońce. Ma dobrą odporność na suchy klimat i suszę, a także wyjątkowo dobrze sprawdza się jako roślina outdoorowa, nawet w trudniejszych warunkach. Posadzona w dobrej jakościowo glebie może osiągnąć naprawdę imponującą wysokość. W porównaniu z niektórymi innymi odmianami, Northern Lights jest bardzo wytrzymała, co natomiast sprawia, że łatwo rośnie w wielu różnych środowiskach.

Mimo iż dzisiaj można znaleźć wiele wariantów tej wspaniałej odmiany, Northern Lights zazwyczaj osiąga wysokość około 100 – 160 cm indoor w standardowych warunkach. Dzięki tak wygodnej wysokości, roślinami można naprawdę łatwo zarządzać – i nagrodzą cię one naprawdę doskonałymi plonami. Średnio można spodziewać się aż 550 gramów plonów na metr kwadratowy. Przy uprawie outdoor rośliny osiągają wysokość 180 – 220 centymetrów i dają około 625 gramów plonów na roślinę – gotowe do zbioru są pod koniec września.

Jeśli chcesz uprawiać Northern Lights w wersji automatycznej jest to oczywiście możliwe – RQS posiada w swojej ofercie także Northern Lights Auto. Northern Lights Auto rośnie nieco mniejsza, do 80 – 120 cm, co sprawia, że rośliny są niesamowicie wygodne w uprawie, ponieważ nie musisz martwić się o nic, a już na pewno nie o cykl świetlny. Automat kwitnie nieco szybciej niż roślina tradycyjna. Northern Lights Auto daje plony w wysokości 550 gramów/m2 indoor oraz do 220 gramów na roślinę outdoor.

Northern Lights: efekty oraz legendarny smak.

Northern Lights nie otrzymałaby swojego legendarnego statusu, gdyby nie jej niesamowite wrażenia zarówno umysłowe jak i fizyczne, które zawdzięcza swoim prawdziwym, afgańskim korzeniom. Przy 18 procentach THC odmiana nie jest zbyt silna, ale wystarczająco, aby odprężyć cię od stóp do głów. Jej efekty nie tylko są głęboko odprężające, ale także lekko euforyczne, co sprawia, że odpręża nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Nic dziwnego, że wciąż jest jednym z ulubieńców wśród miłośników indici na całym świecie.

Co więcej, jej zrównoważone efekty mogą również stanowić dobry potencjał terapeutyczny w przypadku użytkowników medycznej marihuany. Northern Lights może pomagać w łagodzeniu obolałych mięśni, a także oferować ulgę w bezsenności. Dzięki jej relaksującym, szczęśliwym efektom jest również doskonałym wyborem w przypadku stanów lękowych czy innych zaburzeń nastroju.

Palenie Northern Lights to nie tylko wspaniałe efekty. Jej smak jest również doskonały i nie zawiedzie nawet najbardziej wyszukanych koneserów cannabis. Smak łączy w sobie nuty sosny z pyszną słodyczą tworząc prawdziwie odlschoolowy smak.

Northern Lights: prawdziwa klasyka, która nie odchodzi w zapomnienie.

Niektóre odmiany marihuany są trochę bardziej, a inne trochę mniej znane, ale potrzeba trochę czasu na to, aby z danej odmiany powstała prawdziwa legenda – taka jak Northern Lights. Northern Lights może pochwalić się już ponad trzydziestoletnim sukcesem na scenie cannabis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.