thc-thc.com.pl

Naukowcy opracowali nową metodę identyfikacji, czy dana roślina jest bogata w THC, czy nie – bez badań poziomu THC

dekryminalizacja-marihuany-stosowanie-marihuany-rekreacyjna-marihuana-medyczna-marihuana

Prawo w wielu krajach uważa, że marihuana używana rekreacyjnie lub medycznie jest czymś innym niż konopia przemysłowa. Ale gdy przychodzi co do genetyki, marihuana i konopia nie różnią się w ogóle.

Rośliny marihuany i konopi należą do tego samego rodzaju kannabis obie zawierają enzymy, które produkują kannabinoidy. Różnica jest tylko w ostatnim etapie procesu produkcyjnego, w którym kannabigerol (CBG) jest konwertowany w tetrahydrokannabinol (THC) lub kannabidiol (CBD).

Rośliny konopi produkują większe ilości enzymu syntazy CBDA, który przekształca CBG w CBDA. Rośliny marihuany, z drugiej strony wytwarzają większe ilości syntazy THCA, który przekształca CBG w THCA. CBDA i THCA są przekształcane w CBD i THC po ogrzaniu do odpowiedniej temperatury.

Ponieważ marihuana i konopia są tak bardzo podobne z wyglądu, naukowcy starają się zidentyfikować markery genetyczne, które zapewnią proste metody przesiewowe do rozróżnienia tych dwóch roślin.

Zespół z Niemiec twierdzi, że im się to udało. Naukowcy wykazali, że za pomocą reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) metod przesiewowych w poszczególnych fenotypach w obrębie syntazy genu THC, mogliby zidentyfikować rośliny cannabis sativa pod względem THC lub CBD.

Potwierdzili dokładność testów przesiewowych na partii ponad 200 roślin typu mieszanego.

Niestety, badanie nie dostarcza ilościowej wartości zawartości THC. Ale inne technologie, takie jak chromatografia gazowa już pozwalają na dokładną analizę zawartości THC. Naukowcy wierzą, że ich metody badania mogą być wykorzystane, gdy analiza THC nie jest opcją.

„Chociaż prognozy ilościowej zawartości THC nie mogą być wykonane, znacznik stanowi cenne narzędzie do oceny materiału cannabis, w których analiza nie jest możliwa,” napisała doktor Christina Staginnus z Uniwersytetu we Frankfurcie.

Naukowcy twierdzą również, że ich badania mogą być wykorzystane na różnych częściach roślin, w tym na tych, które nie produkują zazwyczaj kannabinoidów, takich jak korzenie lub poważnie uszkodzone fragmenty roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.