Przeskocz do treści

Medyczna Marihuana wiąże się ze zmniejszeniem otyłości

weight
San Diego, Kalifornia: Z danych opublikowanych w internecie przez „The Journal Health Economics” wynika, że uchwalenie w całym stanie ustaw zezwalających na użycie marihuany do celów terapeutycznych jest związane z roczną redukcją kosztów w sprawie leczenia otyłości.

Grupa badaczy z Uniwersytetu w San Diego i Cornell porównała dane z 12 lat z Amerykańskiego Ośrodka CDC – BRFSS w celu zbadania skutków medycznych marihuany na masę ciała, kondycję fizyczną i ćwiczenia.

Twierdzą, że „Wprowadzenie ustawy o dostępności medycznej marihuany jest związane ze spadkiem 2% - 6% prawdopodobieństwa wystąpienia otyłości. Nasze szacunki wskazują, że ta ustawa powoduje roczne redukcje kosztów związanych z leczeniem otyłości w wielkości $58 - $115 (~229 – 454zł) na osobę.”

Dla osób w wieku 35 lat lub starszych, autorzy stwierdzili, że wprowadzenie ustawy o legalizacji medycznej marihuany jest „związane ze wzrostem kondycji fizycznej i częstszymi ćwiczeniami fizycznymi, zgodnie z hipotezą jej medycznego wykorzystania.” W przypadku osób młodszych, zauważono, że spadek otyłości jest wynikiem mniejszego spożycia alkoholu.

Badacze doszli do wniosku, że „Wyniki są zgodne z hipotezą, która mówi, że ustawa o legalizacji może skłonić starsze osoby do używania marihuany w celach zdrowotnych oraz spowodować dostępność mniej kalorycznego sposobu rekreacji wśród osób młodszych.”

Wyniki te są zgodne z wynikami wcześniejszych badań stwierdzających, że ludzie, którzy zażywają konopie mają niższy wskaźnik masy ciała oraz mniejsze ryzyko otyłości w przyszłości w porównaniu do osób postronnych.

Opublikowane w tym miesiącu dane przedkliniczne w czasopiśmie „PloS One” informują również, że podawanie kannabinoidów (organiczne związki chemiczne oddziaływające na receptory kannabinoidowe, występujące w konopiach jako alkaloidy roślinne) myszom jest związane z zapobieganiem przybieraniu na wadze w przypadku otyłości.

nasiona marihuany, nasiona konopi

3 thoughts on “Medyczna Marihuana wiąże się ze zmniejszeniem otyłości

  1. Pingback: Medyczna Marihuana wiąże się ze zmniejszeniem otyłości « Aktualności Marihuana, Newsy Marihuana, Trawka, Ganja – Nasiona Marihuany, Konopi

  2. Wyznawca mery

    Po raz kolejny pozytywne właściwości marihuany która jest wciąż demonizowana, ale może wreszcie ludzie przejrzą na oczy a koncerny farmaceutyczne pójdą z torbami 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc


Ta witryna thc-thc.info wykorzystuje pliki cookies.